Kalkulator ubezpieczenia turystycznych – garść informacji

Wybierając się na wycieczkę poza granice kraju nie należy zapominać o wykupieniu odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego. Wiele osób obawia się takiego rozwiązania sądząc, że jest ono niezwykle kosztowne. Jednak potencjalne korzyści związane z posiadaniem ubezpieczenia oraz ryzyko wynikające z kosztów, jakie pojawić się mogą w sytuacji zachorowania czy wypadku za granicą są znacznie wyższe. Gdzie sprawdzić wysokość ubezpieczenia?

Kalkulator ubezpieczenia turystycznego

Jednym ze sposobów jest skorzystanie z kalkulatora ubezpieczeń. Jest to narzędzie działające podobnie jak kalkulator ubezpieczeń OC. Mechanizm działania jest tu bardzo podobny, różnią się jedynie czynniki, jakie będą brane pod uwagę podczas określania ceny polisy.

Aby skorzystać z możliwości, jakie daje kalkulator należy podać kilka niezbędnych informacji. Należy mieć świadomość, że wysokość składki ubezpieczeniowej będzie zależała od regionu, do którego się wybieramy.

Jakie informacje trzeba wskazać w kalkulatorze?

Kalkulator wymaga wskazania kontynentu oraz państw, do których mamy zamiar zawitać choćby przejazdem. Następnie ważne jest wskazanie celu podróży. Czy tym razem planujemy wyłącznie relaks? Wypoczynek, zwiedzanie, praca fizyczna, narty czy nawet sporty ekstremalne? Z niczego nie musisz rezygnować, ale wskaż wszystko, co planujesz robić podczas wyjazdu.

Wśród informacji należy też wskazać okres ubezpieczenia, czyli dokładny termin wyjazdu oraz liczbę osób, które mają zostać objęte ubezpieczeniem. Ważną kwestią jest też wskazanie roku urodzenia każdej z osób, które mają zostać ubezpieczone.

 

Zobacz również wpisy:

Podatek od kupna samochodu

AC w wariancie serwisowym

Kiedy nie trzeba płacić za OC?

Ubezpieczenie przyczepy kempingowej
Ubezpieczenie wkładu własnego wynajem auta