Jak działa kalkulator polisy turystycznej?

Podobnie jak w przypadku kalkulatorów OC tak i w sytuacji, gdy szukamy ubezpieczenia podróżnego skorzystać można z kalkulatora internetowego, dzięki któremu szybko i sprawnie można znaleźć interesującą ofertę. Jak działa kalkulator i jakie dane potrzebuje, aby podać stawkę oferty ubezpieczeniowej?

Formularz kalkulatora online

Świetnym rozwiązaniem dla osób poszukujących odpowiedniej, dopasowanej do potrzeb polisy turystycznej jest skorzystanie z internetowych kalkulatorów. To bardzo wygodny i intuicyjny sposób, aby szybko i sprawnie oszacować potencjalne koszty.

Aby skorzystać z kalkulatora wystarczy podać kilka niezbędnych informacji. W pierwszej kolejności należy określić kierunek podróży, wskazując jeden z kontynentów. Ale to nie wszystko, bo konieczne jest także wskazanie konkretnych krajów, które planujemy odwiedzić. Co ważne, warto tu wskazać wszystkie państwa, na których terytorium będziemy przebywać. Jakie informacje są jeszcze potrzebne, aby poznać koszt polisy?

Co jeszcze ma wpływ na wysokość polisy?

Wśród informacji, które z całą pewnością zainteresują firmę ubezpieczeniową wymienić można cel podróży. Czy jedziesz po to, aby odpocząć? A może planujesz zwiedzanie? A może wręcz przeciwnie, chcesz czas spędzić wyjątkowo aktywnie, próbując nowych aktywności? Snowboard, sporty ekstremalne? O wszystkim warto poinformować ubezpieczyciela, ponieważ w razie wypadku możesz mieć problem z wypłatą polisy.

Zadaniem kalkulatora jest oszacowanie potencjalnego ryzyka związanego z krajem, do którego się wybierasz, a także uwzględnienie innych czynników, które mają wpływ na ocenę ryzyka.

 

Zobacz również inne wpisy:

Wypowiedzenie OC po złomowaniu

Samochód z Włoch. Jak go sprowadzić, aby nie żałować?

Mandat z fotoradaru

Jazda na niemieckich tablicach