Co gwarantuje polisa z biura podróży?

Biura podróży zajmując się organizacją wyjazdów turystycznych mają prawny obowiązek, aby zapewnić swoim klientom odpowiedniej polisy turystycznej. W zależności od firmy, z jaką dane biuro współpracuje, różnić się może zakres polisy. Jakie elementy najczęściej obejmuje polisa z biura turystycznego?

Standardowe ubezpieczenie turystyczne

Bardzo ważną kwestią jest zakres świadczonej opieki. Klasyczne wersje obejmują najczęściej ubezpieczenie zdrowotne, które pokrywa koszty związane z leczeniem przebywającego poza granicami kraju turysty. Koszty leczenia i assistance w szczególności pokrywać mogą wydatki związane także z kosztami transportu pacjenta do Polski. Tu najczęściej rozróżniany jest transport zwykły oraz medyczny, czyli specjalistyczny przewóz osób, których stan zdrowia nie pozwala na klasyczny transport.

Obok kosztów leczenia ubezpieczenie obejmuje także NNW, czyli następstwa nieszczęśliwych wypadków. Ważnym dla biur podróży elementem jest ochrona bagażu podróżnych, dzięki której to firma ubezpieczeniowa wypłaca odszkodowanie w przypadku, gdy bagaż zaginie lub zostanie uszkodzony.

Pakiet standard czy rozszerzony?

Niektóre firmy zajmujące się ubezpieczeniami turystycznymi pozwalają na wybór rozszerzonego pakietu ochrony. Wówczas zapewniają ubezpieczenie także w przypadku rezygnacji z wyjazdu, ubezpieczenie w przypadku występowania u wyjeżdżającego chorób przewlekłych i nowotworowych. Szczególnym wariantem jest ubezpieczenie, które pozwala zyskać zabezpieczenie w przypadku, gdy podczas wyjazdu planujemy uprawiać sporty ekstremalne. Dużą popularnością cieszą się też specjalne pakiety narciarskie.

 

Inne wpisy:

Małe tablice rejestracyjne

Zdjęcia do autocasco

Ubezpieczenie samochodu dzień po rejestracji

Dwóch współwłaścicieli samochodu a ubezpieczenie OC/AC

Ile wzrośnie OC po stłuczce?