Ubezpieczenia turystyczne dla biur podróży

Szczególnym wariantem ubezpieczenia turystycznego jest oferta skierowana do właścicieli biur podróży. Organizacja wyjazdów zagranicznych wiąże się z dużą odpowiedzialnością, zarówno za osoby korzystające z usług biura, jak również za cały wyjazd. Dlatego też warto skorzystać z ofert firm ubezpieczeniowych skierowanych do właścicieli. Jak to działa?

Ubezpieczenie turystyczne dla biur podróży, co to za oferta?

Rozwiązanie to powstało w oczekiwaniu na potrzeby rynku. Biura podróży zajmując się organizacją turystyki biorą na swoje barki dużą odpowiedzialność. Wycieczki zorganizowane to oferta, która nie kończy się w momencie wysłania klienta na wakacje. Zaletą wyjazdu z biurem turystycznym jest to, że na każdym etapie podróży można liczyć na pomoc przedstawicieli firmy. Ponadto nie każdy wie, ale zajmując się organizacją wyjazdów, w myśl Ustawy o imprezach turystycznych oraz powiązanych usługach, podmioty mają wręcz obowiązek zapewnienia swoim klientom odpowiedniego pakietu ubezpieczenia. Nie dziwi zatem fakt, że firmy ubezpieczające przygotowują specjalne rozwiązania dla klientów biznesowych.

Co zawiera polisa biura podróży?

Najczęściej w ofercie biur podróży pojawiają się oferty ubezpieczenia turystycznego obejmujące pokrycie kosztów na wypadek leczenia, w tym także związane z zakażeniem COVID-19. Ale to nie wszystko, bo świetnie sprawdzi się również pakiet obejmujący NNW, dzięki któremu w przypadku wypadku odpowiedzialność za zdarzenie w zakresie wypłaty odszkodowania przeniesione zostanie na ubezpieczyciela. To doskonałe rozwiązanie, które pozwala zadbać o interesy biura podróży.

 

Zobacz również:

OC dla młodego kierowcy

Kalkulator OC

Ubezpieczenie samochodu

OC na miesiąc
ubezpieczenie auta na angielskich tablicach