Ubezpieczenie turystyczne kiedy kupić?

Ubezpieczenie turystyczne powinniśmy wybrać zawsze gdy wybieramy się na zagraniczną wycieczkę. Nie ma znaczenia czy będzie to wyjazd zorganizowany przez biuro podróży czy wyjazd indywidualny. Polisa turystyczna powinna być tak samo ważna, jak przygotowanie bagażu.

Polisa turystyczna a wyjazd indywidualny

Każdy, kto wybiera się w podróż zagraniczna powinien pomyśleć o polisie. Ubezpieczenie siebie i swoich bliskich nie może być alternatywą do wyjazdu. To punkt obowiązkowy, aby móc spokojnie odpoczywać, bez stresu cieszyć się wszystkimi urokami wyjazdu. Co ważne na wykupienie polisy warto zdecydować się także wtedy, gdy planujemy pełen relaks w zaciszu hotelowego basenu i nie mamy zamiaru zwiedzać. Szczególnie teraz, w czasie koronawirusa ubezpieczenie zdrowotne, ale także NNW, jest naprawdę ważne.

Polisa w przypadku wyjazdu zorganizowanego

Jeśli planujesz wyjazd z biurem podróży, to zakup polisy może zostać Ci zaoferowany już na etapie wyboru wycieczki. Biura podróży często współpracują z firmami ubezpieczeniowymi, co pozwala w łatwy sposób dotrzeć do potencjalnego klienta. Jeśli zależy Ci na tym, aby oszczędzić czas, to będzie rozwiązanie idealne dla Ciebie. Jednak warto mimo wszystko dopytać o szczegóły, czyli tzw. OWU, zwracając uwagę na zakres ochrony zdrowotnej, ewentualne koszty leczenia, kwarantanny czy izolacji związanej z zakażeniem COVID-19. W związku z koronawirusem warto także pamiętać, aby sprawdzić kwestie dotyczące ewentualnej rezygnacji z wyjazdu lub jego odwołania czy w takiej sytuacji poniesione koszty zostaną zwrócone.

 

Zobacz też:
Kalkulator OC bez podawania danych osobowych
Ubezpieczenie OC na raty
OC dla młodego kierowcy

Opłata OC po terminie

Upoważnienie do ubezpieczenia samochodu