Ubezpieczenie turystyczne zanim wykupisz

Zanim wybierzesz odpowiedni dla Ciebie wariant ubezpieczenia turystycznego koniecznie warto poznać i porównać oferty poszczególnych firm. Jeśli pojawią się jakieś wątpliwości lub coś będzie niejasne – zawsze należy pytać o szczegóły. To podstawowa zasada, która uchroni Cię przed problemami w podróży.

O czym pamiętać wybierając ubezpieczenie turystyczne?

Przede wszystkim gdy już wstępnie zdecydujesz się na wybór jakiejś oferty to koniecznie przeczytaj dokładnie umowę jeszcze zanim ją podpiszesz. Niektóre zapisy mogą być sformułowane w taki sposób, że nie do końca zrozumiesz o co wtym chodzi, ale to nie szkodzi, od tego jest pracownik firmy ubezpieczeniowej, aby wyjaśnić Ci wszelkie wątpliwości.

Jeśli decydujecie się na wybór konkretnego pakietu, to szczególną uwagę warto zwrócić na ograniczenia medyczny, ponieważ niektóre warianty polisy turystycznej mogą zawierać pewne wyłączenia, w tym także wiekowe.

Cena to nie wszystko

Wybierając odpowiednia opcję warto brać pod uwagę cenę, ale nie powinna być ona głównym czynnikiem decyzyjnym. Za polisę turystyczną na pewno nie warto przepłacać i wybierać opcji, które z całą pewnością się nie przydadzą (jeśli jedziesz odpoczywać w kraje tropikalne, to pakiet narciarski z całą pewnością Ci się nie przyda). Odpowiednio dopasowany pakiet nie będzie zapewne wersją najtańszą, ale też w rozsądnych granicach.

W kwestii ceny dobrą praktyką jest porównanie oferty bezpośrednio od ubezpieczyciela oraz biura podróży, z którego usług zamierzasz skorzystać. Często ten drugi wariant wychodzi mniej korzystnie w aspekcie finansowym niż zakup bezpośrednio od firmy ubezpieczeniowej.

 

Pozostałe wpisy:

Jak ubezpieczyć auto nie będąc właścicielem?

Ubezpieczenie dealerskie

Wypowiedzenie umowy OC

Wycena aut używanych

Historia pojazdu po numerze rejestracyjnym