Kiedy i jak powiadomić PZU o wyjeździe

Ubezpieczenie OC PZU może zostać wypowiedziane, jeśli chcesz. Sprawdź, czy jest to wykonalne i jak napisać taki list. Poniżej znajdują się również adresy, na które należy wysłać zawiadomienie.

Nie ma różnicy w zakresie ochrony oferowanej przez żadnego przewoźnika ubezpieczeniowego, jeśli chodzi o odpowiedzialność cywilną. Dlatego ubezpieczyciele konkurują przede wszystkim ceną. Jeśli znalazłeś lepszą ofertę gdzie indziej i zastanawiasz się, jak anulować ubezpieczenie OC PZU, nie wahaj się zapoznać z poniższym artykułem. Krok po kroku wyjaśniamy, jak wypowiedzieć umowę ubezpieczenia OC w PZU i kiedy jest to możliwe.

Polisa ubezpieczeniowa PZU od odpowiedzialności cywilnej zawiera klauzulę wypowiedzenia. Kiedy możesz wyjść z tego kontraktu?

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest wymagane przez prawo dla wszystkich kierowców. Jeśli chcesz wcześniej rozwiązać umowę ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, możesz to zrobić. Jest to możliwe, gdy:

upłynął okres, na który podpisałeś umowę.
W takiej sytuacji umowa zostanie rozwiązana nie później niż na jeden dzień przed upływem 12 miesięcy od zawarcia umowy. Daj mi znać, jak mogę Ci pomóc w Twoim liście. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny i Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych; Art. 28 ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych

jesteś ubezpieczony w dwóch lub więcej towarzystwach ubezpieczeniowych jednocześnie
Jeśli niedawno podpisałeś nową umowę o odpowiedzialności cywilnej, być może nie pamiętałeś o rezygnacji z ubezpieczenia PZU. Masz prawo do odstąpienia od umowy automatycznie przedłużonej umowy (podstawa prawna: art. 28 ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych). Ubezpieczyciel ma prawo dochodzić wypłaty składki za czas, w którym był należny; dlatego ważne jest, aby podjąć działania tak szybko, jak to możliwe

Kupując nowy samochód, masz ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej.
Nowi właściciele samochodów zazwyczaj otrzymują ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, które „przenosi się” na nich. W przypadku, gdy nie chcesz już korzystać z otrzymanego ubezpieczenia, ponieważ znalazłeś lepszą ofertę, możesz rozwiązać umowę. Wymagane jest jedynie krótkie odniesienie do art. 31 ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczeń;

Zdalnie podpisałeś umowę (telefonicznie, przez Internet)
Istnieje możliwość zakupu ubezpieczenia OC PZU przez Internet. Jeśli odkryjesz lepszą ofertę, możesz również anulować podpisaną już umowę. Ustawa z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta daje nam taką możliwość. Nie musisz podawać powodu odstąpienia od umowy, ale musisz przestrzegać 30-dniowego limitu.

Czy jest sposób na zakończenie umowy ubezpieczenia OC w PZU i jak?

Do wypowiedzenia polisy OC PZU wymagane jest pismo urzędowe. Powinien zawierać:

Rezygnując z polisy PZU OC, wystarczy napisać: „Wnioskuję o rozwiązanie umowy na podstawie art. 28 ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, ustawa o ubezpieczeniach”, i dołącz swoje imię i nazwisko oraz adres.
Pismo musi być podpisane odręcznie przez właściciela (lub właścicieli) pojazdu.

Prosimy o dołączenie kopii umowy kupna, sprzedaży lub podarunku, jeśli wypowiadasz polisę OC poprzedniego właściciela w PZU.

Zawiadomienie o odpowiedzialności cywilnej PZU: gdzie złożyć?

Po skompletowaniu zgłoszenia wystarczy je wysłać. Ubezpieczenie OC w PZU możesz wypowiedzieć:

Lokalizacja to PZU, ul. Postpu 18 a, 02-676 Warszawa, a adres e-mail to kontakt@pzu.pl. Zgłoszenia można dokonać również w jednym z oddziałów, które można znaleźć tutaj: https://www.pzu.pl/kontakt-i-pomoc.znajdz-agenta.
Poproś personel oddziału PZU o upewnienie się, że wypowiedzenie ubezpieczenia OC zostało zaakceptowane przed jego złożeniem.

Zobacz podobne:

Wyposażenie po VIN

Rejestracja motocykla

Oświadczenie sprawcy kolizji na parkingu a stłuczka na parkingu

Jazda bez ubezpieczenia

Kiedy trzeba wymienić dowód rejestracyjny samochodu