Co warto wiedzieć o ubezpieczeniu podróżnym w czasie pandemii?

W czasie pandemii wirusem SARS-CoV-2 zakazić się można na całym świecie, a zgodnie z zaleceniami WHO należy zrezygnować z podróży, jeśli nie są one absolutnie konieczne. Przedłużająca się pandemia sprawia jednak, że wiele osób decyduje się na wyjazd zagraniczny, podejmując ryzyko zakażenia. Jak zadbać o swoje zdrowie i zabezpieczyć się przed ewentualnymi konsekwencjami związanymi z zachorowaniem czy kwarantanną zagranicą? Sprawdźmy!

Ubezpieczenie turystyczne w czasach koronawirusa

Warto wiedzieć, że ubezpieczenie turystyczne zapewnia skuteczną ochronę w przypadku zachorowania, a także hospitalizacji. Jednak nie w każdym przypadku zapewni ona ochroną gdy osoba zostanie zarażona wirusem COVID-19. Dlatego jeszcze przed wyjazdem należy dokładnie sprawdzić zakres ubezpieczenia.

Obecnie wiele firm ubezpieczeniowych decyduje się na rozszerzenie oferty, dzięki czemu można liczyć, że koszty leczenia wynikające z zakażenia SARS-CoV-2 zostaną w całości pokryte przez ubezpieczyciela. Ale to nie wszystko, bo warto także zadbać o zabezpieczenie dla osób, które podczas wyjazdu będą zmuszone poddać się kwarantannie lub izolacji i tym samym nie będą mogły powrócić do kraju do czasu zakończenia tychże.

Zanim podpiszesz sprawdź OWU!

OWU, czyli ogólne warunki ubezpieczenia to jedna z najważniejszych sekcji w każdej polisie. W czasie pandemii należy w sposób szczególny przyglądnąć się zawartym w niej informacjom, ponieważ niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe zapewniają podstawową ochronę, a jednocześnie wskazują pewne wyłączenia swojej odpowiedzialności, jeśli u danej osoby dojdzie do zdiagnozowania COVID-19 poza granicami Polski.