Ubezpieczenie turystyczne a COVID w ujęciu praktycznym

W praktyce coraz więcej firm ubezpieczeniowych decyduje się na zapewnienie ubezpieczenia w przypadku zachorowania na koronawirusa SARS-CoV-2. Jednak ich zakres może się między sobą różnić. Dlatego zanim podejmiesz ostateczną decyzję koniecznie sprawdź ogólne warunki ubezpieczenia.

Podróże w dobie pandemii

Obecnie podróże zagraniczne są już możliwe, chociaż zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności, sprawdzanie bieżących informacji epidemiologicznych, które regularnie uaktualniane są na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia. Pomimo dość utrudnionego podróżowania wiele osób decyduje się na wyjazd na planowany od dawna urlop.

W czasie pandemii jeszcze większe znaczenie zyskują doskonale dopasowane ubezpieczenia turystyczne, które w odpowiedni sposób zabezpieczają podróżnych na wypadek zachorowania. Poza pokryciem kosztów leczenia, w tym hospitalizacji, ubezpieczyciel może też pokryć koszty związane z przedłużającym się pobytem, będącym efektem nałożonej kwarantanny lub izolacji. Jest to bardzo ważny element ubezpieczenia, pozwalający zabezpieczyć się przed dodatkowymi kosztami związanymi z noclegiem czy opóźnioną podróżą do kraju.

Ubezpieczenie – wersja podstawowa czy rozszerzona?

Szukając odpowiedniego ubezpieczenia podróżnego koniecznie trzeba poznać warunki określone w OWU. Niektóre Towarzystwa Ubezpieczeniowe zapewniają odpowiednią ochronę, jednak wyłącznie wtedy, gdy wybrana zostanie wersja rozszerzona. Dlatego zanim podpiszesz ostateczną wersję polisy dokładnie sprawdź zakres ochrony, a w razie wątpliwości zapytaj agenta ubezpieczeniowego o szczegóły. 

 

Zobacz podobne wpisy:
Rejestracja samochodu w 2021

Utrata prawa jazdy

Akcyza na samochód

Zmiana danych w polisie OC

Przekroczenie terminu płatności raty za OC i AC